2021 m. sausio 18 d., pirmadienis

Pokerio pagrindai


Pokeris - tai kortų žaidimas. Bet kuo gi jis skiriasi nuo kitų? Pagrindinis dalykas - pinigai. Dėl jų šis žaidimas suteikia daugiau jaudulio ir azarto. Žaidžiama tol, kol kas nors pralaimi viską, ką turi. Arba kai kažkas laimi tiek, kiek yra užsibrėžęs. Nors pokerį galima žaisti ir namuose su draugais, bet toks žaidimas gan greitai pabosta ir tada ieškoma, kuo tai šią veiklą pakeisti.

Žaidimo tikslas

Prie vieno stalo esantys žmonės varžosi dėl žaidimo banko. Kiekvienos partijos metu bankas yra naujai sudaromas iš privalomųjų statymų + žaidėjų savanoriškų statymų.

Ko reikia, norint žaisti?

Pokerio kortos

Pokerio kortos


Populiariausiems pokerio žaidimams naudojama 52 kortų kaladė. Kortos yra tradicinės (širdys, būgnai, vynai ir kryžiai).

Kortų rangai eilės tvarka: dviakė, triakė, keturakė, penkiaakė, šešiaakė, septynakė, aštuonakė, devynakė, dešimtakė, bartukas, damutė, karalius, tūzas. Derėtų nepamiršti, kad kai kuriose kombinacijose tūzas gali būti arba aukščiausia, arba žemiausia korta.

Dar vienas įdomus faktas, kad pokeryje kortų spalva įvardinama skirtingai nei kituose žaidimuose. Raudonos širdys ir raudoni būgnai nėra viena spalva. Šiame žaidime spalvos sąvoka nurodo kortų rūšį. Taigi širdžių ir būgnų kortos yra skirtingų spalvų.

Pokerio žetonai

Žaidimas neįsivaizduojamas be kažkokios piniginės išraiškos. Kadangi banknotus naudoti nepatogu, jie keičiasi žetonais. Skirtingos vertės žetonai turi atskiras spalvas tam, kad juos galėtume lengviau atskirti. Ant kai kurių žetonų galime matyti ir skaitines vertes. Pradedantiesiems toks variantas gal net ir patogesnis, nes jie ir taip turi nemažai ką išmokti tam.

Pokerio žetonai


Kaip galima laimėti banką?

Pinigus laimėti teoriškai labai paprasta - tereikia turėti geriausią penkių kortų kombinaciją. Realiame žaidime viskas nėra taip lengva. Žaidėjai turi labai menkutes galimybes surinkti aukštas rankas. Kuo žemesnės vertės kombinaciją žmogus turi, tuo didesnė tikimybė, kad varžovas turės aukštesnę.

Rodant surinktas kortų kombinacijas, svarbu nesuklysti ir teisingai jas įvardinti. Žaidžiant internete, tokių problemų nebūna. Realybėje kiek kitaip, kadangi klysti žmogiška. Tiesiog kiekvienas žaidėjas turi pats įvardinti surinktą kombinaciją ir jeigu kyla ginčas, įrodyti, kad būtent jo penkios kortos geresnės.

Būna ir tokių atvejų, kai kortų kombinacijų lyginti net nereikia. Kodėl gi taip atsitinka? Kai žaidėjai turi prastas kortas, statymų etapų metu jie gali tiesiog pasitraukti iš žaidimo. Jeigu partijoje lieka tik vienas žaidėjas, jam automatiškai atitenka visas bankas.

Varžovai pasitraukti gali bet kuriuo žaidimo etapu. Dažniausiai taip nutinka pačioje pradžioje, kai tikimasi,  kad dvi asmeninės kortos nebus naudingos. Kitas dalykas, kuris greitai pašalina varžovus - statymo kėlimas labai didele suma. Tokiu atveju rizikuoja ir atsako į statymą tik tie, kas turi tikrai geras kortas.

Kodėl verta pasitraukti iš žaidimo?

Žaidimo pradžioje, vos gavus pirmąsias dvi asmenines kortas, žaidėjai gali rinktis: žaisti ar ne. Svarbu nepamiršti, kad žaisti verta tik su geromis kortomis. Mažos vertės ir skirtingų rūšių kortos turi labai menkutę galimybę kažką laimėti. Kartais žmogus žaidžia net ir neturėdamas gerų kortų. Tokiu atveju jis blefuoja ir tikisi, kad atverstos bendrosios kortos bus jam naudingos.

Dažnesnis atvejis - žaidėjas, pamatęs, kad jo kortos prastos, iškart pasitraukia. Jis nusimeta kortas ir be jokių nuostolių užbaigia esamą partiją. Išimtis - žmogus turi atlikti vieną iš privalomųjų statymų. Tokiu atveju jis yra priverstas žaisti ir investuoti mažojo arba didžiojo privalomojo statymo vertės sumą. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą